úterý 6. listopadu 2018

ZASTAVKAFE na Zastávce194: podpořte místo setkávání s dobrou kávou, literaturou a uměním

V přízemí rekonstruovaného historického domu na náměstí T. G. Masaryka v Chotěboři vzniká nový prostor s kavárnou, prodejnou lokálních výrobků, knihkupectvím, galerií; inspirativní prostředí pro tvůrčí dílny, diskuse, čtení, koncerty a projekce. Na jeho podobě se můžete podílet i vy! Chcete nám pomoci?

Jak jste si již možná všimli, takzvaný Kohouťák v rohu chotěbořského náměstí T. G. Masaryka má novou fasádu a občas se v něm něco děje. Nyní bychom prostor k setkávání rádi rozšířili o přízemí a vytvořili zde komunitní kulturní centrum. Jeho součástí bude kavárna Zastavkafe s výběrovou kávou a zdravým občerstvením, prodejna lokálních výrobků, knihkupectví zaměřené na nezávislá nakladatelství, galerie, bezobalový obchůdek a prostor pro tvůrčí dílny, distribuční místo zeleninové farmy Zastráň i infocentrum zaměřené na udržitelné formy cestování a kulturu na Vysočině.

Ve spolupráci s Muzeem Chotěboř zde plánujeme zřídit čítárnu knih a časopisů. Ale především chceme vytvořit místo k setkávání všech generací z Chotěboře i návštěvníků odjinud. 
Již na příští rok plánujeme bohatý program výstav, tvůrčích dílen pro děti a dospělé, autorská čtení, koncerty, projekce a diskuse. V září chceme oživit celý roh náměstí sousedskou akcí Zažij Chotěboř jinak.

Hodně prací si děláme sami, nábytek hledáme v bazarech a na půdách, ale nyní potřebujeme prostor doladit. Peníze vybrané v kampani použijeme na vybavení včetně polic na knihy a lokální výrobky, lavice a pultu, osvětlení, zřízení dětského koutku a prostoru pro tvůrčí dílny, závěsného systému pro výstavy, nákup ekologických barev pro renovaci starého nábytku, na materiál pro vytvoření venkovního posezení a konzultaci s architekty... Pomozte nám to celé nastartovat!

Všechny přispěvatele zapojíme do diskuse o dalším směřování a pozveme na neformální otevření spojené s ochutnávkou kávy: pokud vše půjde dobře, tak již v prosinci 2018! 
Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!

Žádné komentáře:

Okomentovat